Dni Kwitnących Wiśni

W majowy weekend po raz kolejny w Starej Wiśniewce koło Złotowa odbyły się Dni Kwitnących Wiśni. Tradycyjnie 1 maja inaugurował je rajd rowerowy, na którym padł rekord frekwencji. Wzięło w nim udział około 140 rowerzystów.

W sobotę 3 maja na miejscowym boisku odbyła się główna impreza. Można było obejrzeć zarówno występy dzieci z okolicznych szkół jak i dorosłych. Był więc pokaz tańca w rytmie disco, przedstawienie „Wiosna, wiosna” przygotowane przez przedszkolaków, występ zespołu muzycznego „Wicked Smile”. Nie zawiodły także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które co roku przygotowują skecze, rozśmieszając nimi publiczność. Tradycyjnie gwoździem programu jest występ Męskiej Grupy Tanecznej, która w tym roku wcieliła się w rolę cheerleaderek klubu piłkarskiego „Naprzód” Stara Wiśniewka. Wśród atrakcji był też pokaz karate, a w grupie rekonstrukcyjnej „Combat” można było sprawdzić celność oka.

Na imprezie w Wiśniewce była obecna Drużyna Szpiku ze Złotowa, która w czasie trwania występów zarejestrowała ponad 20 nowych dawców szpiku. Na licznych stoiskach można było zjeść pyszne domowe ciasta, szaszłyki, grochówkę, frytki, wypić kawę, herbatę i inne napoje. Co roku przez cały czas trwania imprezy odbywa się loteria fantowa, w której dzięki hojności sponsorów, wśród nich znajdowała się także Wytwórnia Pasz PIAST Sp. z o.o. z Gołańczy, każdy los wygrywa. Około 22.00 zaprezentowany był laserowe show, a także pokaz sztucznych ogni. Całość imprezy zakończyła zabawa taneczna, na której pomimo zimna bawiono się do późnych godzin nocnych.

Odbywające się 17 raz Dni Kwitnących Wiśni można uznać za udane, a Organizatorzy zapraszają ponownie już za rok.

 

 

 

 

 


 Oferta Handlowa

 

drob-clipartbydlo-cliparttrzoda-clipart

 

Mieszanki paszowe pełnoporcjowe i uzupełniające dla drobiu, trzody chlewnej i królików produkowane z udziałem nasion soi i produktów pochodnych soi mogą zawierać następujące odmiany transgeniczne: 

ACS-GMØØ5-3, MON-89788-1, MON-Ø4Ø32-6, MON-877Ø1-2, DP-356Ø43-5, ACS-GMØØ6-4.