Dni kukurydzy koło Grabowa nad Prosną

Już trzeci rok z rzędu Hodowla Roślin MAISADOUR SEMENCES wraz z PIAST PASZE Sp. z o.o. zorganizowała Dni Kukurydzy. Tym razem współorganizatorem spotkania był punkt handlowy P.H.U. Tułacz. Polowe warsztaty odbyły się w dniu 28 sierpnia 2014 r. w Smolnikach koło Grabowa nad Prosną na terenie gospodarstwa Państwa Magdaleny i Macieja Presiak. Organizatorów ucieszyła wysoka frekwencja uczestników, jak i bardzo słoneczna pogoda, która zachęcała do wysłuchania plenerowych wykładów na temat kukurydzy w żywieniu bydła mlecznego. Prowadzącymi spotkanie była dr inż. Sylwia Grochowska (PIAST PASZE Sp. z o.o.) oraz Piotr Wyrwas (MAISADOUR SEMENCES). W trakcie spotkania zostały dokładnie zaprezentowane rosnące na poletkach doświadczalnych poszczególne odmiany kukurydzy firmy MAISADOUR SEMENCES. Omówiono podstawowe zasady uprawy i zbioru tej rośliny, a także zalety stosowania kiszonki z kukurydzy i suchego ziarna w żywieniu krów mlecznych.
Na zakończenie warsztatów przesiano przez sita Penn State Forage Particie Separator kilka prób zeszłorocznych kiszonek z kukurydzy. Na podstawie uzyskanych wyników omówiono zasady przygotowywania zielonki z kukurydzy do jej zakiszenia. Dyskusja na tematy prezentowane na szkoleniu trwała także podczas poczęstunku, który odbył po zakończeniu części wykładowej.


Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Magdalenie i Maciejowi Presiak za wyrażenie zgody i zorganizowanie Dni Kukurydzy we własnym gospodarstwie.

 


 

 

 

 


 Oferta Handlowa

 

drob-clipartbydlo-cliparttrzoda-clipart

 

Mieszanki paszowe pełnoporcjowe i uzupełniające dla drobiu, trzody chlewnej i królików produkowane z udziałem nasion soi i produktów pochodnych soi mogą zawierać następujące odmiany transgeniczne: 

ACS-GMØØ5-3, MON-89788-1, MON-Ø4Ø32-6, MON-877Ø1-2, DP-356Ø43-5, ACS-GMØØ6-4.