W żywieniu bydła bardzo duże znaczenie mają pasze objętościowe. Dawki pokarmowe oparte są na bardzo zróżnicowanych, pod względem wartości pokarmowej paszach objętościowych. Kiszonka z kukurydzy, kiszone wysłodki buraczane to pasze charakteryzujące się wysoką koncentracją energii, a niską białka ogólnego. Odwrotnie jest w przypadku zielonek z traw czy lucerny.
Właśnie, dlatego Wytwórnie Pasz PIAST wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyły linię mieszanek treściwych i mieszanek paszowych uzupełniających dla bydła o zróżnicowanej zawartości białka i energii. Zastosowanie danego produktu jest uzależnione od rodzaju pasz objętościowych stosowanych w żywieniu zwierząt. W programie żywienia bydła nie mogło zabraknąć również mieszanek treściwych dla opasów i cieląt oraz preparatów mlekozastępczych. W ofercie Wytwórni Pasz PIAST znajdą Państwo również PIASTmixy mieszanki paszowe uzupełniające mineralno-witaminowe dla bydła. Są to produkty pokrywające zapotrzebowanie mineralno-witaminowe krów w zależności od wydajności mlecznej, stadium laktacji (laktacja, zasuszenie) oraz problemów żywieniowych, z jakimi można się spotkać w stadach bydła.

Bardzo serdecznie zachęcamy Państwa do współpracy, gwarantujemy bardzo dobry serwis żywieniowy prowadzony przez doświadczonych doradców w zakresie żywienia bydła oraz bezpłatne analizy pasz.

Korzystając z pasz Wytwórni Pasz PIAST wybierają Państwo polskie tradycje i wysoką jakość opartą na wiedzy oraz doświadczeniu najlepszych hodowców bydła.

 

Wytwórnie Pasz PIAST wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyły bardzo szeroki asortyment mieszanek paszowych pełnoporcjowych i uzupełniających dla trzody chlewnej. Ta bogata oferta dotyczy zarówno żywienia prosiąt, warchlaków, tuczników, jak również loch i knurów. Pasze pełnoporcjowe zostały podzielona na dwie grupy. Pierwsza z nich to LINIA STANDARD, druga SUPER przeznaczona jest dla zwierząt w intensywnym systemie chowu i wysokim potencjale genetycznym. Oferta koncentratów jest również bardzo urozmaicona, dlatego każdy hodowca jest w stanie wybrać, takie produkty, które idealnie będą spełniać jego wymagania. W żywieniu warchlaków i tuczników wyszczególniono trzy grupy koncentratów: 25%, 15% i Uniwersalne. Produkty te zostały tak stworzone, że wystarczy je wymieszać z odpowiednim udziałem zbóż i ich produktów ubocznych. Nie zachodzi potrzeba dodawania innych surowców np.: tłuszczy paszowych czy kredy. W programie żywienia trzody chlewnej Wytwórni Pasz PIAST znajdą Państwo również pełen asortyment produktów dla loch. W ostatnim czasie oferta dla trzody chlewnej została poszerzona o PIASTmixy – mieszanki paszowe uzupełniające mineralno-witaminowe. Produkty te są melasowane, dzięki czemu do minimum została ograniczona pylistość.
Całość pasz dla trzody chlewnej zawiera optymalne poziomy białka, energii, witamin, makro i mikroelementów oraz aminokwasów egzogennych. W każdej mieszance zastosowano zakwaszacze, które ograniczają rozwój szkodliwych bakterii w przewodzie pokarmowym oraz uniemożliwiają ponowne ich namnażanie. Pasze w swoich składach mają również enzymy paszowe, w tym egzogenną ksylanazę i  fitazę. Dzięki takiemu rozwiązaniu następuje lepsze wykorzystanie paszy, poprawa przyrostów masy ciała, ograniczenie biegunek, jak również polepszenie wchłaniania, między innymi fosforu i innych składników mineralnych, a także redukcja substancji antyżywieniowych. Natomiast w celu poprawy smakowitości we wszystkich produkowanych mieszankach zastosowane są dodatki zapachowo-aromatyczne pobudzające apetyt zwierząt oraz wydzielanie soków żołądkowych.
Bardzo serdecznie zachęcamy Państwa do współpracy. Gwarantujemy bardzo dobry serwis żywieniowy prowadzony przez doświadczonych doradców w zakresie żywienia trzody chlewnej oraz bezpłatne analizy pasz.
Korzystając z pasz Wytwórni Pasz PIAST wybierają Państwo polskie tradycje i wysoką jakość opartą na wiedzy oraz doświadczeniu najlepszych hodowców trzody chlewnej.


Program żywienia trzody chlewnej Wytwórni Pasz "PIAST"

program-zyw-trzody-tab
* Dostępne także jako mieszanki paszowe uzupełniające.