Na zaproszenie PFHBiPM

Już po raz drugi w tym roku uczestniczyliśmy w spotkaniu organizowanym przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka Region Oceny Bydgoszcz. Tym razem szkolenie odbyło się 20 lutego w Sadkach.
Jak zwykle program szkolenia był bardzo interesujący i omówionych zostało dużo ciekawych zagadnień z zakresu hodowli bydła. Pierwszym prelegentem był Pan Janusz Nalewalski (Kierownik Działu PFHBiPM Region Oceny Bydgoszcz), który omówił wstępne wyniki oceny użytkowości mlecznej za rok 2013 r. Przedstawił także raporty wynikowe i czekające hodowców zmiany w najbliższym czasie. Drugi wykład był kontynuację podjętego tematu, czyli zostały omówione zasady czytania comiesięcznych wyników i wyciąganie płynących z nich wniosków. Ten wykład wygłosiła dr Sylwia Grochowska (Wytwórnia Pasz PIAST Sp. z o.o. w Gołańczy). Następne cztery wykłady dotyczyły kukurydzy, począwszy od wyboru odpowiedniej odmiany na kiszonkę i ziarno (Stanisław Sesiuk, Limagrain; Sławomir Kłosiński, Saatbau), poprzez właściwe nawożenia (Kamil Hejna, Caldena), do omówienia podstawowych zasad podczas przygotowywania kiszonki (Monika Figiel, AdiFeed). Ostatnie dwa wykłady dotyczyły zdrowotności. Pan lek. wet. Cezary Pawłowski (Bayer) przedstawił wykład na temat kokcydiozy cieląt, a Pan Rafał Furhmann (Hypred) omówił między innymi zasady higieny podczas doju.
Bardzo dziękujemy PFHBiPM za zaproszenie do uczestnictwa w organizowanym szkoleniu.

 

 

 

 

 


 Oferta Handlowa

 

drob-clipartbydlo-cliparttrzoda-clipart

 

Mieszanki paszowe pełnoporcjowe i uzupełniające dla drobiu, trzody chlewnej i królików produkowane z udziałem nasion soi i produktów pochodnych soi mogą zawierać następujące odmiany transgeniczne: 

ACS-GMØØ5-3, MON-89788-1, MON-Ø4Ø32-6, MON-877Ø1-2, DP-356Ø43-5, ACS-GMØØ6-4.